Puffin Kratochvilné čtení Homepage puffinpictures.eu Cestování Poslechněte si šum moře...

Velmi dobrý návod pro muže

Jmenuji se Ron ... Rád bych vám povyprávěl, jak jsem se vypořádal s problémem mé ženy Julie. Když jsem se loni rozhodl pro předčasný odchod do důchodu, bylo nevyhnutelné, aby Julie začala pracovat na plný úvazek, kvůli penězům a abychom si udrželi určitou životní úroveň. Zakrátko na to, co nastoupila, jsem si začal vnímat toho, že stárne. Obvykle se vracím domů z golfového hřiště ve stejnou dobu jako ona z práce a i přesto, že ví jaký mám hlad, skoro pokaždé mi řekne, že si musí alespoň půl hodiny odpočinout než udělá večeři. Já na ní ale nezakřičím. Místo toho jí řeknu, aby mě vzbudila až bude večeře na stole. Většinou obědvám v Grillu v pánském klubu, takže večeřet venku není přijatelné. Potřebuji přeci nějaké pořádné, doma vařené jídlo.

Dříve myla nádobí hned jak jsme dojedli, ale nyní ho často nechá ležet na stole ještě několik hodin po večeři. Snažím se jí nejzdvořileji připomenout, každý večer několikrát, že se samo neumyje. Vím, že s toho velmi cení a je to pro ni motivující, protože je vždy nakonec umyje, než jde spát.

Myslím, že další symptom stárnutí je stěžování. Například si stále stěžuje, že je to těžké platit složenky během přestávky na oběd. Ale chlapci, bereme si je přeci v dobrém i zlém, takže se na ni jen usměju a nabídnu jí trochu povzbuzení. Řeknu jí, ať si to rozloží mezi dva nebo tři dny a tím pádem nebude muset tolik spěchat. Také ji připomenu, že to, že občas úplně vynechá oběd, ji zase až tak neublíží (jestli víte co tím myslím). Myslím, že takt je jedna z mých velkých předností.

Zdá se, že při vykonávání jednodušších prací si myslí, že si potřebuje několikrát odpočinout. Musela odpočívat, i když posekala pouze půlku trávníku. Snažil jsem se neudělat scénu. Jsem férový muž. Řekl jsem jí, ať si vymačká sklenici čerstvých pomerančů a na chvíli si sedne. A když už si dělá jednu pro sebe, ať mi taky udělá jednu. Vím, že pravděpodobně vypadám jako svatý, když tak Julii podporuji. Neříkám, že taková ohleduplnost je lehká. Pro mnoho mužů by to bylo pravděpodobně velmi těžké a pro některé snad i nemožné. Nikdo neví lépe než já, jak otravná může být stárnoucí žena. Nicméně, chlapi, jestliže použijete trochu víc taktu a méně kritiky u stárnoucí ženy, budu považovat čas strávený psaním tohoto článku za hodnotný. Přece si máme všichni pomáhat.

Podepsán Ron

POZNÁMKA ŠÉFREDAKTORA: Ron zemřel náhlou smrtí ve čtvrtek 26. června. Byl nalezen s extra dlouhým, 50-ti centimetrovým šroubovákem Big Bertha zaraženým do jeho pozadí. Byly vidět pouze 2 cm rukojeti... Jeho žena Julie byla zatčena, ale porota složená pouze z žen akceptovala její obhajobu, že si na něj Ron pouze naneštěstí velmi prudce sedl.